20.12.2023р. Реалізуємо освітні завдання за темою «Світ великий і малий» (підтема «Ми всі різні»)

1.На початку заняття для зняття напруги i зацікавлення дітей запропонуйте низку незвичних завдань:  присісти із заплющеними очима; тільки однією рукою зібрати предмети, що розсипані по підлозі; пройти відстань спиною вперед, не оглядаючись тощо.

2.У форматі полілогу запросіть дітей поміркувати про значення слів «вільний» і «обмежений». Запитайте, який зміст вкладають діти у ці слова. Що або хто може обмежувати можливості людини рухатися, діяти, у чому обмеженiсть ускладнює звичне життя. Попросіть пригадати, коли діти з різних причин могли бути тимчасово обмежені у свободі рухів (травма, захворювання тощо), якими були їхнi вiдчуття.
3. Розгляньте ілюстрації про людей з обмеженими можливостями, запросіть поміркувати, як ускладнюється життя людини з обмеженими можливостями; про те, як цi люди пристосовуються до життя в умовах обмеженності; про потребу проявляти увагу до цих людей і допомагати їм.

4. Запропонуйте дітям провести вправи на самодослiдження, щоб визначитися зі своїми можливостями та порадіти їм: Ви ж умієте ходити? А можете пройти із зав’язаними очима? Ви вмієте тримати м’яч? А чи зможете утримати м’яч без допомоги рук? Ви вмієте стояти на однiй нiжцi? Ви можете переміститися від стільця до стільця, стрибаючи лише на одній ніжці? По завершеннi запросіть дітей порадіти разом i подякувати долі за своï можливості.

5. Запитайте дітей, чи можна назвати людей з обмеженими можливостями слабкими? Уточнiть: ці люди слабкi духом чи тiлом. Запросіть дітей переглянути вiдеоролик про танцюристів з обмеженими можливостями розпитайте, що вразило дітей, якими почуттями щодо себе вони можуть поділитися; у чому ці артисти сильнiшi за звичайних людей. Допоможіть зробити висновок про потребу цінувати своє здоров’я й удосконалювати своє тіло для збереження можливостей і гарного функціонування організму.

Підготувала Олена Іщенко