25.10.2023 паради для батьків «Розважаємося вдома. Рухливі ігри для дітей різного віку.»

Погана погода за вікном не дає вийти на вулицю, і ви гадаєте, чим розважити дітей у домашніх умовах? Пропоную добірку цікавих ігор для дітей різного віку, які допоможуть зробити дозвілля яскравішим.

Розважальні ігри для дітей мають багато плюсів: вони зближують усіх членів сім’ї, хто бере участь у процесі, дозволяють провести час насичено та захоплююче, без гаджетів та телевізора.
Пам’ятайте про деякі нюанси:

• Намагайтеся не підказувати дитині. Виняток із правил робіть лише у тому випадку, коли він ще не знає правил. Нехай вчиться робити помилки і робити висновки. Безперечно, ви знаєте більше, але дозвольте малюкові проявити самостійність.
  • Не піддавайтеся, ви повинні бути на рівних. Тому варто підбирати цікаві ігри для дітей, де процес не потребує енциклопедичних знань чи наявності величезного досвіду, а правила прості та зрозумілі для всіх.
  • Грати потрібно лише із задоволенням, отримуючи приємні емоції. Якщо ви помітили, що дітям гра не подобається або вони занудьгували, краще перемикайтеся на іншу: змушувати веселитися точно нікого не варто.

Підходить для віку: 3-5 років.

Підвісьте повітряні кульки до стелі на такій відстані, щоб дитина могла дотягнутися до них, тільки підстрибнувши. Попередньо покладіть пінопластові кульки, великі конфетті або інші легкі наповнювачі. Завдання малюка підстрибнути, вдаривши рукою по кульці, дотягнутися до нього. Можна урізноманітнити гру, взявши різнокольорові кульки і розмістивши їх на різній висоті, а потім, називаючи колір, просити дострибнути до кожного з них.

НАЙШВИДША ЧЕРЕПАХА

Підходить для віку: 4-7 років.

Перетворитися на черепаху – легко! Ставайте на карачки, кладіть на спину подушку і вперед до фінішу, так, щоб ваш «панцир» не загубився по дорозі. Можна влаштувати змагання “Хто швидше?” або яка з «череп» покаже найкращий час.

ПЕРЕЙДИ РІЧКУ

Підходить для віку: 3-5 років.

Роль берегів можуть виконати скакалки, стрічки або два відрізки мотузки, розкладені на відстані півтора-два метри один від одного. З паперу виріжте кружечки, які замінять камінчики. Запропонуйте малюкові «перебратися» з одного берега на інший, переступаючи по камінню, не «замочивши» ніжки. Гра проста, але добре розвиває координацію рухів у дітей.

УТРИМАЙ КУЛЬКУ

Підходить для віку: від 5 років.

Для цієї дитячої гри знадобиться повітряна кулька і трохи спритності. Завдання: перенести кульку з одного кінця кімнати/коридора в інший, не торкаючись руками і не даючи йому впасти. Нехай діти виявлять кмітливість: на кулю можна дмухати, підштовхувати носом, підборіддям, колінами. Якщо дітей двоє, влаштуйте змагання: хто швидше донесе кульку до фінішу. Для старших учасників завдання можна ускладнити, побудувавши доріжку або поставивши невеликі перешкоди, які потрібно обійти.