26.04.2022р.- Народна гра “Печу, печу хлібчик”

Група раннього вікуКмітливчик”

Шановні батьки! Для збагачення досвіду дітей музичними враженнями пропоную вам  разом із дітками прослухати розпівку “Печу, печу хлібчик”.

Після прослуховування доцільно буде пограти з дітьми в народну гру “Печу, печу хлібчик”, у який багато руху й тактильного контакту. Адже і те, і друге дітям зараз необхідно, як ніколи. Ця гра підтримує емоційний зв’язок та допомагає дитині «пропрацювати» разом із дорослим тілесне напруження.

У цій грі дитина вчиться спілкуватися з іншими через діалог, де є певні правила, нехай і прості.

Дорослий саджає дитину напроти себе. Дитина тримає в ручках маленький м’ячик — найкраще поролоновий чи пошитий із ганчірок. Дорослий легко розхитує ручки дитини в різні боки, проспівує або проговорює текст. Укінці гри дорослий каже: «Шусть, у піч!».

Після одного чи більше повторення гри дитина уже сама тримає «м’ячик-хлібчик», приговорюючи весь текст. Коли доходить до слів «Шусть, у піч!», дитина легко перекладає м’яч у руки дорослого, і гра починається знову.

У цій грі м’яч — це уявний хлібчик, який кладуть випікати в «піч» — відкриті руки дорослого. А хліб — це святиня. Отже, дорослий має спонукати дитину ставитися до «хлібчика» з повагою й обережністю.

Слова до гри

Печу, печу хлібчик дітям на обідчик.

Меншому менший, більшому більший.

Печу, печу бабку, кладу на лопатку.

Меншому меншу, більшому більшу.

Шусть у піч!