17.05.2022р. -Реалізуємо освітні завдання за темою “Людина працею славна”(підтема”Сфера обслуговування ( продавець)”).

Доброго дня,  шановні батьки та малюки!

Сьогодні, ми пропонуємо вам поринути в дуже цікаву тему “Сфера обслуговування ( продавець)”

1.Розгляньте ілюстрацію, дайте відповіді на запитання.

Запитання малюкам

• Що ви знаєте про магазини? Що там продають? Хто в них працює?
  • Чим відрізняється продавець від продавця- консультанта?
    • Як люди здійснюють покупки?
  • Чому маленькі діти самостійно не можуть відвідувати магазин?
  • Що таке реклама? Для чого її використовують?
  • Як можна створити рекламу?

2. Бесіда за темою “Продавець”

Сьогодні ми з тобою вирушимо в великий магазин. Великі магазини зараз прийнято називати торговими центрами. Торговий центр – це магазин, в якому багато різних відділів. Це і продовольчий (продуктовий) відділ, і книжковий, і одежна, і взуттєвої, і відділ іграшок, меблевий, і комп’ютерний. Дуже зручно відвідувати подібні торгові центри, все можна купити в одному місці.

У кожному відділі працюють люди, які допомагають вибрати покупку, – продавці. Продавець знає все про якість товарів, що продаються в його відділі, про ціну товару.

Професія продавця поділяється на кілька спеціальностей. Є продавці продовольчих товарів – тобто продуктів (овочів і фруктів, кондитерських виробів, ковбасних виробів і т.д.), і є продавці непродовольчих товарів (одягу, взуття, техніки).

Продавець добре знає свій товар. Пам’ятає, де і що лежить. Для цього йому потрібна хороша пам’ять.

Як тільки покупець вибирав товар, продавець проводжає його на касу. За касою сидить касир (закріплюємо слово).

Хто ж такий касир? Касир це теж продавець, але він не ходить по торговим залам. Його місце за касою (закріплюємо слово), він «пробиває» чек і бере з покупців гроші за товар.

3. Запропонуйте малюкові пограти з вами в дидактичну гру

4.Читання вірша Т.А. Шоригіної «Продавець»:

Продавець – молодець!

Він товари продає –

Молоко, сметану, мед.

Інший – моркву та томати,

Вибір в нього є багатий!

Третій продає чоботи,

Черевики, босоніжки.

А четвертий – стіл та шафу,

Стільці, вішалку до шляпи.

Продавці товари знають,

Дарма часу не втрачають.

Все, що просять, продадуть,

Це їх надзвичайний труд.

5. Фізкультхвилинка для мадят

6. Проведіть гру з дитиною “Їстівне – неїстівне”

7. Завдання для найменших “Знайди магазин та назви його колір”

Вихователі: Ніколаєнко І. А., Скідан В. М.