01.04.2020р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Магазин” (підтема “Продавець-покупець”)

1. Проведіть з дитиною коротку бесіду про магазин.

Запитайте у дитини:

• Що таке магазин? Що можна придбати в магазині?
  • Які магазини є у нашому місті? Як називають магазини де є всі групи товарів?

Уточніть:

• А чи є таке чого не можна купити в магазині? (здоров’я, дружбу, мир, посмішку та ін.).
  • А чи може хтось один купити собі сонце, небо? Виявляється, є природні об’єкти, що існують для всіх людей і купити їх не можливо і це надзвичайно добре.

Підсумуйте відповіді своєї дитини і закріпіть з нею узагальнюючі слова, провівши гру «Назви одним словом» (меблі, одяг,фрукти, посуд, овочі). В цьому вам допоможуть наступні картинки:

2. Запропонуйте дитині виконати розвивальне завдання.

Добрик та Веселинка зустріли на вулиці машини, які везуть товари до різних магазинів. Розглянь малюнок. Назви, до яких магазинів везуть товар машини. Які машини ти бачила у реальному житті? Скільки всього автомобілів? Скільки машин везуть товари до магазинів?

3. Вивчіть разом з дитиною веснянку «Ой весно, весно, днем красна».

Ой весно, весно, днем красна

Що ж ти нам весно, принесла?

-Принесла я вам літечко,

Зеленеє житечко,

Та хрещатий барвінок,

Та запашний васильок.

Вихователь: Шевчук Наталія Іванівна

1. Проведіть з дитиною бесіду про професію «продавець».

Розіграйте діалог продавця та покупця у магазині при здійсненні покупки. Зверніть увагу, що ввічливі продавець та покупець взаємодіють приємно. Покупець розшукує товар та розповідає про нього продавцю, називає три ознаки; продавець пропонує кілька видів необхідного товару, описує, рекомендує.

Покупець: «Я хочу купити свіжі, соковиті, смачні яблука. У вас є такі?».

Продавець: «Погляньте будь-ласка – ось червоні, солодкі, великі яблука, а ось червоні смачні яблука поменше. Вам які подобаються?».

2. Трішки математики. Проведіть з дітьми гру «Порахуй та назви цифру»

3. Запропонуйте дитині переглянути мультфільм «Пісенька-Магазин»

Вихователь: Зимовець Тетяна Семенівна