07.12.2023 р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Секрети шафки” підтема ”Вітамінна шафка (лікувальна шухляда)”

1.Організуйте з дитиною гру- привітання “Прокидаємося”.

Разом з сонцем  прокидаємось,

Одне одному всміхаємось.

Разом з пташками співаємо,

Усім здоров’ячка бажаємо.

Зробіть виставку різних видів вітамінів: на виставі можна розмістити яблуко,вітаміни- пігулки, вітаміни в ампулах для уколів. Проведіть голосування, кому які вітаміни до вподоби. Запитайте, чи існують вітаміни радості (випив вітамінку та став радісним?

2.Розгляньте  разом з дитиною склад лікувальної аптечки ( пігулки,шприц,ватні

тампони,шина, пластир).

-Що для чого?

-У яких випадках можна використовувати?

-Чи  можна обійтись бкз пігулок?

-Чому пігулки для дітей робюлять яскравими  та смачними?

-Чи можна самому пити пігулки?

3.Влаштуйте перемовини між 2 командами. Одна  буде підтримувати героя Пігулкіна, друга- Здоровейчика. Запропонуйте ситуації: болить горло, болить голова, болить живіт. Обговоріть та надайте  рецепт дій: як допомогти дитині. Розкажіть дитині, що зберегти здоров’я допоможуть вітаміни. Складіть разом  інтелектуальну карту: вміст вітамінів та їх кількість у різних продуктах.

4.Пограйте у гру ” Смачненьке яблучко”. Дитина передає  яблуко по колу та називає страву, яку можна приготувати з яблук. Приготуйте разом із дитиною сік із яблук.Для цього спочатку потрібно натерти яблуко на терці а потім процідити через марлю.

5.Запросіть дитину  зробити вітамінки для своїх ляльок. Спершу  запропонуйте обгорнути пляшечку з-під дитячого йогурту фольгою, добре притиснути  (кришечка має залишатися вільною). Потім наліпити  кульки, плескачики, овали. Окремо розкачану качалочку стекою нехай розріжуть на шматочки- “пігулки”. утворені вітамінки дитина може  скласти у блискучу пляшечку та пригостити ляльок.

Вихователь: Валентина СКІДАН.