08.04.2020р.-Особливості догляду за дитячим волоссям

Ніжне, тонке, дуже еластичне дитяче волосся потребує щоденного особливого догляду. Однак нічого складного тут немає.

Діти – істоти ніжні і потребують особливого догляду і підходу у всьому. Волосся і шкіра голови не виняток, адже факти такі:

Кровопостачання шкіри дитини в два, а то і в три рази перевершує кровопостачання шкіри дорослої людини при тому, що шкіра голови у дітей, а особливо волосистої частини голови дуже тонка. На відміну від дорослих «дитячий» нейтральний ph в середньому становить 6,5 одиниць (у дорослих 5,5). Шкіра дитини відрізняється більш тонким ліпідним бар’єром, так як в її роговому слові міститься більше води, ніж ліпідів, тобто, жирів. А це означає, що шкіру дитини легко пошкодити, до того ж вона частіше реагує на агресивні добавки роздратуванням.

До того ж стрижнева основа волосини у дітей більш тонка, а волосяні фолікули розташовуються більш поверхнево, тому ніжне дитяче волосся також потребує особливої ​​уваги. Втім, нічого складного тут немає, потрібно всього лише запам’ятати кілька правил:

Вибираємо засоби по догляду

Трихологи (фахівці з догляду за волоссям) в один голос рекомендують відмовитися від мила, а пояснюють це тим, що цей миючий засіб сприяє надмірному саловідділенню, порушенню дихання та кровопостачанню волосистої частини голови.

Обов’язково читайте склад шампуню. У «правильному» дитячому шампуні компонентів небагато, ідеально, якщо більшість з них будуть рослинними і натуральними.

Серед допустимих компонентів:

• Протизапальні засоби (ромашка, череда, алое).
  • Зволожуючі речовини (гіалуронова кислота, гліцерин).
  • Антиоксиданти (вітамін Е).
  • Речовини, що підсилюють регенерацію шкіри (пантенол).
  • Жирові компоненти рослинного походження (абрикосова, оливкова олія).
  • Ефірні масла  (вони вважаються гіпоалергенними).

Якщо волосся у дитини погано розчісується, плутається і має властивість збиватися в ковтуни, вибирайте засіб «2 в 1», а от від використання «дорослих» кондиціонерів краще відмовитися – в них багато жорстких компонентів.

Поради з миття волосся

1. Малюкам до року мийте волосся один раз на тиждень і тільки у виняткових випадках частіше. Дітям від двох років можна мити голову двічі на тиждень.
  2. Температура води для миття голови повинна бути трохи нижча, ніж температура води для миття тіла – приблизно 35 градусів.
  3. Мити волосся миючим засобом потрібно не більше 15 хвилин.
  4. Не наносіть шампунь на шкіру голови. Налийте трохи на руки (близько чайної ложки) і спіньте, нанесіть піну на мокре волосся і легко помасажуйте.
  5. Волосся потрібно мити під проточною водою і обов’язково ретельно промивати.
  6. Волосся можна полоскати настоями і відварами лікарських трав: ромашка, кропива, корінь лопуха, мати-й-мачуха.
  7. Не укладайте дитину спати з мокрим волоссям – це може спровокувати розвиток отиту та інших захворювань вуха.
  8. Не розчісуйте мокре волосся – нехай воно повністю просохне, після чого акуратно пройдіться по ньому гребенем.

Розчісування

Це щоденний ритуал і дотримуватися його потрібно правильно. Так, якщо у дівчинки довге волосся, то розчісувати волосся потрібно починаючи з кінців, оскільки воно зазвичай сплутується, а вже потім приступати до розчісування всього пасма. Постарайтеся привчити вашу маленьку леді щодня розчісувати волосся в різних напрямках – цей додатковий масаж дуже корисний для шкіри голови і стимулює ріст волосся.

У малюка має бути два особистих гребінця: масажна щітка, виготовлена ​​з синтетичних або натуральних матеріалів (найкраще дерев’яна) і гребінь з рідкими тупими зубцями.

Стрижка або коси

Тут, звичайно, потрібно орієнтуватися на смак дитини і власний. Однак якщо вирішили відростити волосся, не забудьте, що ця краса вимагає додаткового догляду.

По-перше, заплітаючи коси, не стягуйте туго волосся – крім того, що це боляче і неприємно, в майбутньому може навіть призвести до випадання волосся.

Вибирайте правильні шпильки і гумки! Для маленьких дівчаток шпильки повинні бути пластмасовими, невеликого розміру, а в тих місцях, де заколка стикається з волоссям, вона повинна бути гладкою.

Слідкуйте за якістю волосся. Іноді батьки забувають про те, що кінчики волосся потрібно регулярно підстригати – вони не тільки будуть мати більш здоровий вигляд, а й стануть швидше рости.

А якщо волосся хворіє?

Волосся потьмяніло, ламається або січеться? Можливо це від неправильного догляду, але іноді це ознака якого-небудь захворювання. Проаналізуйте ситуацію: чим миєте голову, як розчісуєте-заплітаєте і тд. Якщо ви все робите правильно, а волосся все одно хворіє, йдіть до трихолога. Нехай фахівець з’ясує причину цього стану і призначить адекватне лікування.

А в деяких випадках саме діагностика волосся допомагає виявити ті чи інші проблеми з внутрішніми органами, тому, якщо вас що-небудь турбує, не запускайте цей стан – постарайтеся вирішити проблему на самому початку.

І ще не забувайте періодично перевіряти голову дитині – педикульоз все ще зустрічається досить часто.

Матеріал підготувала

сестра медична старша