10.05.2022р. – Вправи арт-терапії для тривожних дітей.

Вправи арт-терапії для тривожних дітей
Шановні батьки!
Пропоную пограти з дітьми  в дуже творчі  та цікаві ігри.
Вправа «Гра навпаки»
Приготуйте ватман і журнали, з яких можна вирізати картинки. Запропонуйте дитині зробити велику картину. Тему вона може придумати самостійно, а можна працювати, не прив’язуючись до конкретного сюжету. Позначте правила гри: потрібно наклеювати картинки на ватман, виконуючи інструкції дорослого з точністю до навпаки. Наприклад, дорослий диктує: наклей пальму в центр, а дитина, згідно з правилами вправи, робить все навпаки, повинна приклеїти її в будь-яке інше місце. Ця техніка зазвичай дуже веселить дітей – їм подобається, коли можна спеціально порушувати правила, яких вони завжди звикли дотримуватися – вони знають, що зроблять все не так, як було сказано і їм нічого за це не буде. Таким чином, дитина отримує новий досвід, пробує себе в ньому і для неї підвищуються шанси, що в реальній ситуації, вона не стане так непокоїтися, коли випадково зробить помилку або захоче вчинити по-своєму.
Вправа «Малювання тілом»
Для цієї вправи потрібен простір і особливі умови – багато паперу, просторе місце і старий одяг, який не страшно забруднити фарбою. Можна вистелити підлогу ватманами або шпалерами, запастися великою кількістю часу, водою і фарбами. Найкраще використовувати пальчикові фарби – вони легко змиваються з одягу і рук. Запропонуйте малювати частинами тіла – це може бути все, що забажає розмалювати дитина – руки, ноги і навіть живіт. Можна просто наносити фарбу на тіло і потім залишати відбитки на папері, а можна малювати окремі малюнки і також переносити їх на папір. Утворені зображення можна домалювати пензлем. Ця техніка дозволить розслабитися і ступити за рамки дозволеного – зробити те, що дитина з підвищеним рівнем тривожності не може собі дозволити. Такий досвід допомагає їй поглянути на себе новими очима і зрозуміти, що в ній приховані великі ресурси і здібності, які чекають свого часу для розвитку.