12.10.2023 – Консультація для батьків “Загартування дітей дошкільного віку”

Загартовування відіграє найважливішу роль у формуванні імунітету людини. Тому починати гартувати дитину бажано з самого раннього віку. Дітки, яких починають гартувати в 2-3 роки, рідше хворіють, швидко адаптуються при вступі в ясла, енергійні і рухливі, з гарним апетитом. Однак проводити процедури загартовування дітей раннього віку потрібно строго виконуючи основні правила:

-Систематичність процедур. Загартовуючі заходи повинні стати частиною повсякденного режиму, проводитися регулярно, а не час від часу.

-Поступовість. Привчайте дітей до загартовуючих процедур повільно і обережно.

-Починати як загартовування новонароджених, так і дошкільнят, краще втеплу пору року.

Повітря

Повітряні процедури загартовування є частиною звичайного режиму дня дитини. Їх бажано проводити кілька разів на день, вранці обов’язково.

Вода

Найефективніший спосіб загартовування дошкільнят. Включає наступні процедури:

Сонце

Сонячні ванни зміцнюють дитячий організм, поліпшують опірність інфекціям, сприяють синтезу вітаміну D.

У спекотну погоду дуже важливо давати дитині більше рідини.

Нетрадиційне метиди загартування:

Пам’ятайте, що гартують процедури підуть Вашим дітям на користь, тільки якщо Ви будете ретельно дотримуватися всіх правил їх проведення!