13.05.2022 рік Сезонна алергія

Алергія – неадекватна реакція імунного захисту людського організму, що виникає негайно або з часом після повторної взаємодії (контакту) людини і алергену.

Сезонна алергія у дітей зазвичай проявляє себе у певний час року, але зрідка може протікати і увесь рік, у разі постійного контакту з провокуючим алергеном. Зазвичай така алергічна реакція проявляється сезонним ринокон’юнктивітом (або окремо кон’юнктивітом і алергічним ринітом), або ж пилковою сезонною бронхіальною астмою.

До факторів ризику розвитку сезонної алергії відносять: наявність даного алергічного захворювання у кровних родичів, бронхіальна астма , екзема, періодичний контакт з провокуючим алергеном. З віком тип алергенів, на які спостерігається алергічна реакція, може змінитися, як часто змінюється і сама симптоматика.

Навіть якщо симптоми сезонної алергії виражені досить слабо, лікування проводити все ж необхідно, так як неясна картина спочатку, може почати прогресувати, переходячи поступово в бронхіальну астму та аутоімунні захворювання.

Основні симптоми сезонної алергії: нежить з виділенням рідкого прозорого відокремлюваного слизу, чхання, закладеність носа, відчуття закладеності в вухах (або у одному вусі), почервонілі очі, що сльозяться, безсоння, знесиленість, слабкість, втома, печіння і свербіж у носі, подразнення кон’юнктиви і м’якого піднебіння, висип на різних областях шкірних покривів (між пальцями, внизу живота, в паху тощо).

У разі появи симптомів сезонної алергії затягувати з відвідуванням лікаря не варто. За допомогою нескладної процедури кваліфікований алерголог визначить вид рослини, що негативно впливає на здоров’я.

На щастя сезонна алергія не завжди вимагає спеціалізованого лікування і часто буває цілком достатньо проведення нескладних гігієнічних процедур та виключення контакту з провокуючим алергеном. У разі якщо цих заходів виявилося недостатньо, в будь-якій аптеці можна придбати протиалергічний препарат.

У разі недостатності простих заходів, при гострій або постійній симптоматиці, необхідне лікування препаратами, причому не тільки для усунення та полегшення симптомів, але і для їх профілактики.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *