15.12.2023 р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Як знайти зиму у шафках?”. Підтема: ”Смачна комора”.

1.Доброго ранку, шановні батьки та діти. Покажіть дитині  полотняний мішечок, пластиковий (одноразовий контейнер для їстівних продуктів, скляну банку для варення, тонку мотузку).

-Що спільного у цих предметах?

2.Поверніться до обстеження предметів. ставте навідні запитання:

-Для чого це?

-Кому це може знадобиться?

-Хто цим користується?

Спонукайте дитину формулювати питання про предмети.

Всі ці предмети для заготовки запасів продуктів харчування на зимовий період. Зберігаються такі продукти в коморі.

Поясніть способи збереження продуктів ( соління, заморозка, в’ялення, сушіння.Запропонуйте до уваги дитини ссмачні запаси комори.Визначте, які продукти дитині вже знайомі. Дещо з цього запропонуйте скоштувати. Дійдіть разом до висновку, що на зимовий період можливо запасати солоне, кисле та солодке.

3.Запропонуйте дитині пограти в сюжетно- рольову гру ” Ревізори”.Підготуйтесь до екскурсії в комору.Які запитання треба поставити, що тут перевірити? Виділіть продукти для приготування вінігрету.

4.Організуйте приготування вінігрету. Повторіть правила користування ножем. Надайте можливість дитині нарізати овочі. Змішайте всі інгрідієнти. Смачного!

5.Виконайте завдання.

Вихователь: Валентина СКІДАН.