21.11.2023р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Коло друзів”(підтема”Рухливе коло”)

1.Гра «Друзі, в коло».

Запросіть разом з дитиною в гості її друзів або членів родини. Запропонуйте пограти – під музику діти вільно рухаються, а коли музика замовкає, діти стають в обруч або накреслене коло(розраховуйте розмір кола, щоб діти ледве могли розміститись). Зверніть увагу, що для цього, можливо, потрібно буде обійнятись чи підтримати одне одного за плечі.

2.Вправа «Форми».

Дайте дітям завдання утворити форми – коло, трикутник, стати в шеренгу чи колону.  – Чи важливо для дружніх взаємин, як ви сидите, стоїте; як краще розмовляти, у якому положенні? У якому випадку ви краще бачите один одного та чуєте? Можна зробити коло з скакалки чи мотузки та попрохати взятись руками за неї. Потім одна дитина повинна потягнути до себе. Зверніть увагу, що коло при цьому зрушилось, нерівне.

3.Слухання оповідання В.Осєєвої «Синє листя».

– Чи склалися дружні взаємини між дівчатками? Чому? Чому Оленка не взяла зелений олівець?

4.Гра «Пара».

Запросіть дітей об’єднатися в пари та намалювати одночасно одним олівцем геометричні фігури. Пригадайте попередньо, що є в кожної фігури та скільки(кути, сторони). Після цього пограйте в мовленеву гру “Опиши” – потрібно описати, яка фігура: назва, колір, розмір та додати порівняння: “Мій трикутник великий, жовтий, схожий на дах”.

5.Проблемна ситуація «Виріши».

Дайте дитині завдання вирішити проблемну ситуацію стосовно дружби, наприклад, дві дівчинки хочуть грати однією іграшкою, хлопчик не ділиться яблуком, бо воно одне. Ускладнюйте проблему та завдання новими пропозиціями, щоб вирішення проблеми було непростим.

Завжди хваліть дитину та заохочуйте до відповідей, допомогайте їй за потреби.

Підготувала вихователь Силка Оксана.