23.01.2024р. Реалізуємо освітні завдання за темою «Все повертається тобі» (підтема « Виявляти турботу просто, як розгорнути парасольку. Тільки забажай»).

1.Шановні батьки, зверніться до дитини, називаючи її ласкавим, пестливим іменем, підкресліть своє позитивне ставлення мімікою і жестами. Розпитайте дитину, як вона відчуває, що рідні піклуються про неї. Як вона діє, коли хоче виявити турботу про своїх рідних? Зауважте, що турбота і піклування не повинні бути нав’язливими. Підкажіть, що краще попереджати людину про свої наміри зробити добро або запитати, чи хотіла б вона, щоб про неї піклувалися.

2.Запропонуйте дитині поглянути на речі на столі і назвати їх ( шаль, чайник, окуляри, рукавички) і поміркувати, яким чином, ці речі можуть бути пов’язані  з турботою і піклуванням. Яким чином дитина запропонує скористатися ними , стосовно кого?

3. Запросіть дитину до аналізу понять турбота, піклування, підтримка: що означають ці слова? Хто передусім потребує цих дій? Чому? Турбуються тільки про рідних і близьких? Чи можна піклуватись про чужу , незнайому людину? А підтримати? В якому випадку?

4.Проведіть мовленнєву вправу « Продовж речення»: « Я завжди піклуюсь про…», « Турбота важлива для…», « Я намагаюся підтримувати мого друга, коли…».

5.Запропонуйте дитині скласти альбом « Про тих, кого я люблю», намалювати їх портрети, в чому може виявитися наша турбота про них. Попросіть розповісти про свій малюнок.

6.Прослухайте аудіоказку « Рім-тім-ті».

7.Проведіть дослід. Зверніть увагу дитини, що одні й ті ж предмети виглядають по різному коли дивишся на них з різних місць. Попросіть подивитись на тарілку, чашку, виделку поглядом зверху, збоку, ззаду, порівняти їх вигляд.

Підготувала Олена ТРОХИМЧУК