24.08.2022р. – Психологічна підготовка дитини до дитячого садка

Шановні батьки !

Прошу Вас ознайомитись з порадами психолога щодо підготовки дитини до дошкільного закладу.

Вашій дитинці 2-3 роки, вона вміє говорити (може розповісти добре їй чи погано, чим займалася, просити потрібні речі), ходить на горщик та дуже прагне спілкування з однолітками. Час замислитися над початком нового етапу його розвитку – дитячим садком.

Вирушайте до садочку, можна одразу з дитиною. Познайомтесь з директором закладу, з вихователями, попросіть подивитися групу, сан. вузол, дитячий майданчик, поцікавтеся розпорядком дня, харчуванням, відчуйте атмосферу дитячого садку. Та не забувайте – тут ваша дитина буде проводити більшу половину свого дня. Чи буде їй комфортно в цих умовах? Вам підходить садочок – записуйтесь. В той час, коли ви будете проходити медичне обстеження та готувати документи, починайте готувати дитину психологічно до дитячого садка, а можете і раніше.

Психологічна підготовка дитини до дитячого садка:

* Радійте та розповідайте дитині, яка вона вже доросла та розумна – може іти до дитячого садку разом з іншими дітьми.

* Розкажіть як багато нового цікаво у садочку – діти, іграшки, танці, співи, свята.

* Розкажіть цікаві історії та спогади вас або ваших близьких про перебування у дитячому садку.

* Обов’язково відвідайте дитячий садок разом з дитиною, погуляйте на майданчику.

* Пограйте в гру з ляльками або м’якими іграшками «Дитячий садок».

* Намагайтеся знайти малюкові компанію однолітків у дворі, відвідати групи розвитку.

* При спілкуванні з однолітками дайте йому волю. Не втручайтеся у гру. Якщо під час гри назріває конфлікт, вчасно попередьте його, щоб не відбулося бійки між дітьми.

* ОБОВ’ЯЗКОВО поясніть заздалегідь, що мами не буде у дитячому садку, але вона прийде та забере дитину. Це ви повинні розповідати впевнено, без вагань та сумнівів.