06.05.2020р.-Діатез у дитини 

Діатез у дитини – це конституціональна особливість, яка обумовлює схильність дитячого організму до розвитку певних захворювань або патологічних реакцій. Залежно від виду діатезу в дітей може відзначатися схильність до алергічних реакцій, порушення обмінних процесів, інфекційної захворюваності і т.п. Лікувальна тактика при діатезах передбачає дотримання дієти і режиму з використанням лікарської терапії, масажу та гімнастики.

Таким чином, діатез не є самостійним захворюванням або синдромом, а позначає особливість конституції людини, пов’язану зі спадковими, віковими, середовищними факторами і визначальну реактивність організму. Наявність того чи іншого діатезу (фону, граничного стану) в дитини при несприятливому збігу екзогенних та ендогенних впливів є ризик-фактором розвитку певних захворювань. 

Причини розвитку діатезу в дитини

В основі аномалій конституції або діатезів лежить розлад нейроендокринної регуляції метаболічних та імунологічних процесів, що призводить до розвитку неадекватних, патологічних реакцій на звичайні подразники.

Фактором ризику розвитку діатезу в дитини є несприятливий перебіг вагітності: токсикози, інфекційні захворювання матері, фармакологічне навантаження в період вагітності, порушення майбутньою мамою харчового режиму, шкідливі продукти харчування і звички.

Лікування діатезу в дітей

Немедикаментозні методи лікування діатезу в дітей включають дієтотерапію, організацію ретельного догляду та раціонального режиму дня.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яременко Світлана Миколаївна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *