25.04.2022Р. – Писанкова Україна

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!

ВІТАЄМО ВАС З ВЕЛИКОДНІМИ СВЯТАМИ! БАЖАЄМО ЩАСТЯ, ЗДОРОВ’Я, СІМЕЙНОГО ЗАТИШКУ ТА МИРНОГО НЕБА НАД ГОЛОВОЮ! ПРОПОНУЄМО ВАМ ВИКОНАТИ ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ ТА ПРОВЕСТИ МАЙСТЕР-КЛАС ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ ПО ВИГОТОВЛЕННЮ ВЕЛИКОДНЬОГО ДЕРЕВА.

Завдання I.

Вивчіть напам’ять вірш А. Камінчука “Писанка” за мнемотаблицею

Завдання II.

Виконайте з дитиною  вправу з графомоторики  з метою розвитку дрібної моторики рук, довільності і точності рухів, вміння правильно тримати олівець:

–  Проведи олівцем доріжку.

Завдання III.

Насамперед виріжте з картону основу у вигляді кільця. Для того щоб намалювати його, скористайтеся циркулем або просто прикладіть й обведіть на папері два блюдця різного розміру.

Щільно обмотайте кільце по всій окружності нитками яскравого кольору, пропускаючи клубок через його середину. Потім відріжте нитку від клубка і сховайте вільний кінчик між сусідніми витками. Для міцності кінчик нитки можете примастити клеєм. Виготовте в такий самий спосіб багато кілець різного кольору й розміру.

Простим олівцем на аркуші А4 створіть ескіз дерева, крона якого повинна мати форму території України. Перенесіть ескіз у збільшеному масштабі на аркуш ватману.

По контурах крони дерева приклейте нитку зеленого кольору. Зробіть це кілька разів, щоб контур був об’ємнішим. За бажанням можете використати нитки двох відтінків зеленого кольору. Відтак всередині крони дерева приклейте готові різноколірні кільця.

Стовбур дерева створіть за допомогою коричневої нитки, яку приклеюйте змійкою, звужуючи ширину стовбура догори. У такий самий спосіб зробіть і гілки. Можете викладати нитку у формі завитків, закручуючи її від центра до зовнішніх сторін. На широкій частині стовбура, під кроною приклейте нитки зеленого кольору у формі кругів меншого розміру.

Наступний етап — розміщення на дереві традиційних писанок, які потрібно прив’язати до приклеєних у кроні кольорових кілець. Попередньо кожну писанку необхідно нанизати на стрічку чи ниточку, аби було зручно зафіксувати її зверху й знизу обраного кільця. Можна також прикрасити дерево створеними з тканини чи ниток птахами.

Якщо готових писанок зі справжніх яєць під рукою немає, виготовте з дітьми окремо їхні паперові аналоги. Необхідні орнаменти можна підглянути в інтернеті.

Нижню частину готової композиції прикрасьте декоративною сіткою зеленого кольору та шматочками зеленого паперу, що імітуватимуть траву.

ВИХОВАТЕЛІ: ШЕВЧУК.Н.І., ЗИМОВЕЦЬ.Т.С., ДРУК.Л.В., СИЛКА О.Д., НАСЕЛЕВСЬКА Г.М., ІСТИФЄЄВА А.В.