26.04.2024р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Люди на дорогах” підтема “Пішли- поїхали-полетіли!”.

1.Доброго дня,шановні батьки і діти.
Запитання за плакатом для батьків. Спонукайте дитину придумувати запитання за змістом плакату для батьків і запропонуйте порахувати, скільки і які доріжки вони знайшли на плакаті, де такі самі можна зустріти у своєму місті чи селі. Органзуйте командну гру «Піраміда запитань з кубиками, в якої учасники одної команди складають запитання,учасники іншої команди відповідають на запитання.

2.Робота за асоціативною картою «Машини і люди на дорозі”

Що можуть робити люди на дорогах? (йти, їхати,ремонтували мандрувати, перевозити та ін.). Чи можуть бути водії без транспорту і пасажирів? А транспорт без водіїв, без посажирів.
3.Запрость переглянути мультфильм за казкою «У сонечка в гостях».

Запитайте після перегляду, кого зустріли курчата по доров? Чому мандрівників  ставало все більше? Чому дорога до сонця не була прямою та рівною? Чого навчає ця казка?

4.Транспортна виставка. Запропонуйте влаштувати транспортну виставку. Нехай дитина обере собі іграшковий транспорт та пояснить для чого слугує він? Чи можуть на ньому їхати пасажири? Чи зручно буде мандрувати? Скількома пасажирами? По яких дорогах може рухатися такий транспорт?
Запрость за бажанням дітей і батьків почати гру в сім’ю, яка збирається в дорогу. Запропонуйте скористатися
глобусом спочатку визначитися, як далеко збирається сім’я подорожувати (до лісу на відпочинок, в село до бабусі, в іншу країну – літаком чи пароплавом, на екскурсію до іншого міста)? Запропонуйте спочатку домовитися, що треба взяти в дорогу, щоб вона була зручною. Можете оголосити, що на певний час всі мандрівники мають збратися в певному місці для веселої зустріч

5.Правила гри: потрібно плеснути в долоні, якщо “так”, потупати ніжками, якщо “ні”: дорогу потрібно перебігати дуже швидко; дорогу переходжу по пішохідному переходу; дорогу переходжу тільки на червоне світло; коли стою на зупинці, весь час вибігаю на дорогу, подивитися, чи не їде мій автобус; на велосипеді можна їхати на проїжджій частині поряд з машинами.

Вихователь Валентина СКІДАН.