15.04.2022р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Транспорт на дорозі” підтема “Транспорт”.

1. Доброго ранку, шановні батьки і діти.Почніть з нагадування правил кола, уточнюйте, чому важливо їх дотримуватися. Залучіть дитину виконання ігрових вправ за коректурною таблицею «Транспорт».

Після називання всіх зображень, загадайте дитині загадки про дорогу і транспорт. Відповіді дитина має  показати на таблиці. Запропонуйте згрупувати види транспорту,  відмітьте фішками транспорт, який пересувається в повітрі; транспорт,який пересувається по воді наземний транспорт. Я покажу цифру, а ви назвіть транспорт, який має стільки колес.
2. Продовжіть обговорення теми размовою:

-Де більше транспорту в місті чи в селі? Чому?

-Для чого слугує транспорт?

– Чого не можна зробити без машин, поїздів, літаків?

-Який транспорт перевозить пасажирів?
-Яким транспортом може керувати дитина?
3. Створіть ігрову ситуацію, щоб вправляти дітей у навичках бажаної поведінки в автобусі. Діти в
парах мають визначитися, хто яким пасажиром буде: дідусем, жінкою, чоловіком, дитиною, матусею
малюком. Перед обіграванням ситуації розкажіть дитині  про загальні правила поведінки в автобусі;
заважати діями і звуками водію і пасажирам, поступатися місцем стареньким пасажирам та пасажи
рам з малюками

4. Проведіть фонетичну вправу «Хто на дорозі». Запропонуйте дитині назвати транспорт, назви яких
починаються на певний звук А – автобус, автомобіль; В- велосипед, вантажівка; візок; Р – ракета.
5. Запропонуйте дітям для гри «Пригоди на дорозі» сконструювати власноруч машину з коробки та
заготівок колес, які діти мають вирізати самі. Діти можуть прикрасити свої поробки. Після виконання
дайте можливість дітям сформувати дорогу та пограти в рух на дорозі.
Набір розвивальних завдань. Картка № 101.

Вихователь Валентина СКІДАН