07.06.22р.-Активний відпочинок на свіжому повітрі. Рухливі ігри на вулиці для дітей .

Шановні батьки, сьогодні ми поговоримо про те, які саме літні ігри можна використовувати для дітей на свіжому повітрі.

Командні або колективні рухливі ігри можна організувати де завгодно: у таборі, у дворі, в поході, в парку, на дитячому майданчику та на дачі.

Активний відпочинок на свіжому повітрі — гарна запорука здоров’я для кожної дитини. І, також, відмінна альтернатива гаджетів. У процесі гри діти вчаться спілкуватися та взаємодіяти зі своїми  однолітками, приймати рішення, доводити розпочату справу до кінця та  мислити логично.

Рухливі ігри для вулиці для дітей

«Тихіше їдеш – далі будеш»

Позначаєються лінії старту і фінішу. Відстань між лініями може бути різною: від 10 до 50 метрів, в залежності від розмірів майданчика. Всі учасники стають на старті, а ведучий – спиною до них на лінії фінішу. Ведучий повільно говорить: «Тихіше їдеш, далі будеш, стоп!» За час, поки він говорить, учасники намагаються добігти до нього. Але після слова «стоп» всі завмирають і не ворушаться.

Якщо хтось ворухнувся – той вибуває, або за іншими правилами вирушає назад на старт. Ведучий знову розвертається спиною і вимовляє цю фразу. Тільки швидко, намагаючись заплутати гравців. Завдання учасників добігти до фінішу, поки ведучий не сказав «стоп» і доторкнутися до нього. Перемагає той, хто швидше всіх перетне лінію, за якою стоїть ведучий, і доторкнеться до нього. Цей гравець і стає новим ведучим.

Рухлива гра для вулиці «Козаки-розбійники»

Усі гравці діляться на дві команди. Розбійникам треба буде тікати, а козакам – їх наздоганяти. Зону гри потрібно заздалегідь обговорити й окреслити межі її території.

Розбійники тікають ховатися, а козаки чекають якийсь домовлений час, і відправляються на пошуки. Тікаючи та ховаючись, розбійники повинні крейдою ставити стрілки-підказки – напрямок, в якому вони біжать.

Козаки повинні знайти всіх розбійників і вивідати у них секретне слово (пароль).

Рухлива гра для вулиці для дітей «Море хвилюється раз…»

Ведучий закриває очі й повільно вимовляє: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, морська фігура на місці замри!». Поки він це говорить, всі гравці рухаються, немов морські хвилі. А на слові «замри» завмирають, зображуючи будь-якого морського жителя або якусь рослину.

Ведучий відкриває очі і підходить до кожного по черзі. Той, до кого ведучий підходить і до кого торкається, «оживає» і зображує свою морську фігуру. Ведучий має вгадати всі фігури. Той, чию постать не змогли вгадали, сам стає ведучим. Щоб урізноманітнити цю гру, можна не зупинятися на морських фігурах, а кожен раз міняти тему, зображуючи, наприклад, квіти, рослини, тварин, професії, кухонне приладдя і т. п.

Річна гра для дітей на свіжому повітрі «Хижаки і Травоїдні»

Серед гравців вибирається один хижак. Всі решта — травоїдні. Хижак креслить великий круг (діаметром близько 2 м). Йому потрібно зловити якомога більше травоїдних, і відправити їх у своє лігво — в коло.

Вийти з кола полонені можуть тільки в тому випадку, якщо хтось з травоїдних, що гуляють на волі, доторкнеться рукою до витягнутої руки спійманого. Завдання хижака не тільки ловити нових травоїдних, але й не дозволяти «вільним» звільняти вже схоплених.

Гра закінчується, коли у колі виявляться всі травоїдні, або всі будуть на свободі.

Гра «Класики»

На асфальті крейдою малюються клітинки з цифрами (класи). Кожен клас — це квадрат 40 на 40 або 50 на 50 сантиметрів. Всього класів має бути 10. Гравці розподіляють черговість стрибків.

Перший гравець кидає камінчик на 1 і починає його «прострибнуть».
Стрибаємо на одній нозі на 1, потім 2, потім відразу двома ногами на 3-4, потім одній на 5, двома на 6-7 однією на 8, двома на 9-10, далі необхідно розвернутися в стрибку на 180%, і при цьому виявитися знову двома ногами на 9-10, і стрибаємо назад по тому ж принципу.

Якщо перший клас вдалося пройти без помилок, гравець переходить в другий клас, кидаючи камінчик на цифру 2, і так далі до десятого класу.

Стрибати завжди необхідно починати з цифри 1, незалежно від того, в якому класі ти знаходишся.

На зворотному шляху від 10 до 1 гравець зупиняється і піднімає свій камінь, навіть якщо він стоїть на одній нозі.

Якщо камінь полетів за межі потрібного квадрата, черга переходить до наступного гравця.

Якщо гравець заступив за лінію потрібного квадрата або не втримав рівновагу на одній нозі, хід переходить до іншого гравця.

Перемагає той, хто першим дійде до 10 класу.

Рухлива гра для вулиці для дітей «Світлофор»

З гравців вибирається ведучий — «світлофор». Цю гру зручно грати на дорозі, на якій не їздять машини. Або потрібно накреслити дві лінії, на відстані 6-10 м одна від іншої.

Гравці стають за однією лінією, а «світлофор» — посеред дороги, спиною до інших. «Світлофор» називає будь-який колір і повертається обличчям до решти. Діти повинні знайти на собі (на взутті, одязі, головних уборах) названий колір. Якщо знайшли, то, тримаючись за нього рукою, можна спокійно переходити дорогу.

Якщо такого кольору на собі не знайшлося, доведеться швидко перебігти на інший бік, щоб «світлофор» не доторкнувся до «порушника». Той, кого зловили, сам стає «світлофором».

Інструктор з фізкультури: Анцибор К.К